Domain & Hosting Hizmetleri

Keops Hizmetler / Domain & Hosting Hizmetleri

Hosting Nedir?
Alınma amacı ne olursa olsun, satın aldığınız alan adınıza ( domain ) hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir başka deyişle, insanlar sizin sitenizin adını adres çubuğuna yazdığı zaman hazırladığınız sayfaların görüntülenmesi için o sayfaların bir yerde yüklü olması gerekir.
Çünkü sizin adınıza 24 saat boyunca ziyaretçilerin uğrayabilmesi için bir depo vazifesi gören yere ihtiyacınız olacak. İşte internette bu depo vazifesi gören işlemin adı hosting (barındırma)' dır. Sürekli internete açık olan yerler sayesinde siteniz günün her saatinde ziyaret edilebilir.
Günümüzde bir çok yerli ve yabancı firma hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmektedir. Bu yer tahsis işlemi (hosting) aylık yada yıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.

Hosting işlemlerinde sizler için önemli noktalar şunlardır :

-HIZ
-VERİLECEK ALANIN BOYUTU
-SERVER DESTEĞİ
---------------------------------------------------------------------------------------------
Alan Adı (Domain)  Hizmetleri:

Alan adları, Internet üzerinde bulunan bilgisayar veya web sitelerinin adresini belirlemek için kullanılan IP (Internet Protokol) numarasını tanımlayan isimlerdir. Internet kullanıcıları, bilgisayar veya web sitelerine sayısal adreslerini bilmelerine gerek kalmadan alan adı aracılığıyla ulaşabilirler.
Örneğin, bir kullanıcı www.alanismi.com adresine tıkladığı zaman, web sitenizin bağlı olduğu Internet Protokol adresine yönlenecektir.

Tüm Hakkı Saklıdır © 2011-2015 / KEOPS BİLİŞİM